Březen 2010

Fotečky - Eric Schweig

31. března 2010 v 9:45 | Duha38 |  Fotečky
eric

eric

eric
eric

eric

eric
eric
eric
eric
eric
eric
eric
eric
eric

eric

Filmografie - Eric Schweig

31. března 2010 v 7:51 | Duha38 |  Filmografie
http://www.whosdatedwho.com/celebrities/people/dating/eric-schweig.htm

Fotky - Eric Schweig

30. března 2010 v 20:09 | Duha38 |  Fotky


eric

eric

eric


eric

eric

eric

eric

eric

eric

eric

eric

eric

eric

eric

eric

eric
eric
eric
eric
eric
eric
eric
eric
eric
eric
eric

Životopis - Eric Schweig

30. března 2010 v 19:05 | Duha38 |  Životopis
Povolání: herec
Věk: 42
Datum narození: 19. 06. 1967
Místo narození: Kanada
Znamení: Blíženci

Eric Schweig se narodil 19. června 1967 v Inuviku (Northwest Territory, Kanada) Inuitské (Eskymácké) matce. Když mu bylo 6, měsíců byl dán k adopci do německé rodiny a tak získal jméno Schweig. Prvních 6 let žil v Inuviku, potom se přestěhoval se svou adoptivní rodinou do provincie Ontario. V 16 letech odešel od své rodiny a našel si práci jako stavební dělník. Při jednom náhodném setkání s filmovým producentem byl pozván ke konkurzu na roli v nízkorozpočtovém filmu THE SHAMAN´S SOURCE, a roli dostal. Tím začala jeho filmová kariéra.

Přesto průlomovou rolí v jeho kariéře byla až role Unkase ve filmu POSLEDNÍ MOHYKÁN z roku 1992 v režii Michaela Manna. Následoval historický film THE BROKEN CHAIN, kde hrál slavného vůdce Mohawků Josepha Brandta (indiánským jménem Thayendanegeu). V roce 1996 byl oceněn na 4. filmovém festivalu "American Indian in the Arts" v Los Angeles za vedlejší roli Injun Joa ve filmu TOM AND HUCK. Eric si poté dal přestávku v herecké práci a začal se věnovat práci se dřevem. Pod vedením uměleckého řezbáře Verna Etzerza začal tvořit tradiční inuitské masky "Inuit Spirit Masks" a v roce 1998 začal svá díla vystavovat na internetu, nejdříve přes internetové stránky Mohicanpress. Později, ve spolupráci s umělcem Artem Thompsonem, vytvořil Eric kolekci masek nazvaných "Adoption Masks", ve kterých zobrazil a vyjádřil své trauma z dětství a jeho vztahu k adoptivním rodičům, i jeho složitý návrat ke svým inuitským kořenům.

Vrátil se k filmu a hned v roce 2000 za roli Pike Dextera ve filmu BIG EDEN, byl oceněn jak odbornou kritikou, tak diváky a cenou poroty na filmovém festivalu v Los Angeles. Ve filmu SKINS ztvárnil roli policisty v rezervaci Pine Ridge, kde svérázným způsobem bojuje se zlem a snaží se zahraňovat svého alkoholem zdecimovaného bratra (Graham Greene). V poslední době se Eric objevil v televizním miniseriálu INTO THE WEST a ve filmové adaptaci románu Dee Browna BURY MY HEART AT WOUNDED KNEE.

Vedle svého hereckého života Eric Schweig pomáhá prostřednictvím besed a přednášek při výchově dětí původních obyvatel Ameriky a Kanady a věnuje se péči o mládež
.

http://www.csfd.cz/herec/13696-schweig-eric/